ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6754020
*
nr 675 4020
Spegel
+ konsolbord. Spegel: 113x60 cm, Bordets höjd: 80 cm
Utrop:
300 kr
Såld:
850 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 januari 2011
kl 18:59:46
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/12 21:09:01
1
300 kr
24/12 21:55:03
2
Vinnande bud
24/12 22:10:31
1
400 kr
24/12 22:10:49
1
500 kr
24/12 22:11:06
1
600 kr
10/1 16:18:44
3
700 kr
10/1 16:19:17
3
800 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsolbord spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23
*
Spegel
nr 675 4020
Spegel
+ konsolbord. Spegel: 113x60 cm, Bordets höjd: 80 cm
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 850 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 januari 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/12 21:09:01 | 1 | 300 kr |
24/12 21:55:03 | 2 | Vinnande bud |
24/12 22:10:31 | 1 | 400 kr |
24/12 22:10:49 | 1 | 500 kr |
24/12 22:11:06 | 1 | 600 kr |
10/1 16:18:44 | 3 | 700 kr |
10/1 16:19:17 | 3 | 800 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsolbord spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23